Strona główna      NOCNA OBSERWACJA PTAKÓW

W sobotę 20 maja w godzinach późnowieczornych uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Zespołu Szkół w Kruchowie po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce ornitologicznej zorganizowanej przez Wójta Gminy Kiszkowo oraz Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”.

W tym roku celem wycieczki była obserwacja oraz wsłuchiwanie się w ptasie odgłosy zmierzchu i nocy. Wyprawa prowadzona była przez pasjonata przyrody Bartosza Krąkowskiego, który na wstępie ciekawie przedstawił walory ornitologiczne, historię powstania ostoi ptaków i obszaru Natura 2000 Doliny Małej Wełny pod Kiszkowem.

Wyposażeni w lornetki i latarki ruszyliśmy z miejscowości Brudzewko groblami stawów w poszukiwaniu ptaków i udało nam się zobaczyć kilkadziesiąt gatunków, m.in.: łabędź niemy, jaskółka brzegówka, brzęczka, trzciniak, mewa śmieszka, łyska, czapla biała, kormoran, cyranka, gęś gęgawa, rybitwa Białowąsa, kaczka Czarnica, perkoz rdzawo szyi i wiele innych.

Oprócz oglądania ptaków mogliśmy nasłuchiwać również ich odgłosów.
Na koniec Pan Bartosz umożliwił nam obserwację planety Jowisz.

Wycieczkę zorganizował opiekun Kółka Przyrodniczego p. Piotr Kubiak oraz p. Kazimierz Chojecki.

Wspierane przez Hosting o12.pl