Strona główna      SUKCES DWÓJKI

24 maja 2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie zdobyli wyróżnienie na IV Międzywojewódzkim Przeglądzie Inscenizacji Teatralnych dla Szkół Podstawowych „Antonówka” w Bydgoszczy.

Przegląd składał się z dwóch etapów.   W pierwszym etapie   jury oceniło nadesłane 5 –minutowe  filmy ukazujące fragmenty przedstawień. Inscenizacje  musiały poruszać temat racjonalnego odżywiania się i zdrowego stylu życia.

11 zespołów  przeszło wstępne eliminacje i zakwalifikowało się do ścisłego finału, w tym grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie.
  Podczas drugiego etapu, który miał miejsce w Kinoteatrze „Adria” w Bydgoszczy,  młodzi  trzemesznianie rewelacyjnie zagrali swe role.   Brawurowo przedstawili autorską inscenizację „Żyj zdrowo i kolorowo” ukazującą zalety właściwego odżywiania się  i uprawiania sportu. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami, a jury przyznało prestiżowe wyróżnienie.

W przerwie pomiędzy występami  można było  posilić się i skosztować przygotowanych przez organizatorów i sponsorów zdrowych i smakowitych przekąsek.

Dużym zaskoczeniem było zaproszenie uczennicy kl. IVa Malwiny Frelich do wzięcia udziału w tworzonej „na gorąco” etiudzie teatralnej „Po drugiej stronie maski”, w której  miała możliwość pokazania się w zupełnie nowej roli. Etiuda została zaprezentowana widowni tuż przed galą finałową.

Serdecznie gratulujemy młodym artystom!