Szkoła Podstawowa nr 2 
                im. Polskich Olimpijczyków
                           w Trzemesznie

Zapraszamy wszystkich rodziców do wyboru naszej szkoły.
Gwarantujemy podmiotowość każdego ucznia oraz ciepłą i rodzinną atmosferę.

 
   Strona główna      Uroczyste Pasowanie pierwszaków
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7 października 2017 roku to bardzo ważna data dla dzieci z najmłodszej klasy naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie, którą zaszczycili swoją obecnością: dyrektor szkoły pan Marcin Jakubiak, sekretarz gminy pani Edyta Kubiak , przewodniczący Rady Miejskiej pan Sławomir Peno, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły pani Sylwia  Wesołowska oraz nauczyciele i rodzice uczniów.

 Część artystyczną przygotowaną przez wychowawczynię klasy I – panią Marię Dombek prowadziły uczennice klasy piątej: Malwina Frelich, Maja Kapela, Ola Olejniczak i Wiktoria Rożek. Podczas uroczystości pierwszoklasiści wykonywali kolejne zadania. Wszyscy uczniowie zaprezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne . Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor, pan Marcin Jakubiak dokonał symbolicznego pasowania na ucznia i wspólnie z wychowawczynią klasy I wręczyli uczniom dyplomy oraz legitymacje szkolne, a  przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła dzieciom upominki. Następnie pan dyrektor złożył pierwszakom życzenia sukcesów w nauce i zachowaniu. Do życzeń dołączyli się wszyscy zaproszeni goście.
Uroczystość zakończyła się pysznym słodkim i owocowym poczęstunkiem przygotowanych przez rodziców i na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.  
 
 
 
 


 

dzwonki 

8.00 - 8.45
8.55 - 9.40
9.50 - 10.35
10.45 - 11.30
11.45 - 12.30
12.45 - 13.30
13.40 - 14.25
14.30 - 15.15
15.20 - 16.05