Drużyna harcerska „FIGLE”
na biwaku

W dniach 13-14.06.2014 r. DH”Figle” z dh Agnieszką Majerowicz biwakowała w ośrodku „Przylesie” w Gołąbkach. Głównym celem biwaku było złożenie  przyrzeczenia harcerskiego przez dh Zuzannę Walkowską, dh Oliwię Liberkowską,  dh Martynę Sikorską, dh Magdalenę Wesołowską i dh Joannę Rosińską.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka

Dnia 16.01.2014 r.  odbył    się   Szkolny Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka dla klas IV-VI. Konkurs miał formę testu. Z  ósemki uczestników wyłoniono 3 laureatów :
miejsce I Zofia Koteras, miejsce II Wiktoria Trzcińska, miejsce III Oliwia Liberkowska. Gratulujemy! Organizatorzy konkursu : Agnieszka Słowińska Kaszyńska, Agnieszka Majerowicz.

Zbiórka pieniężna

Dnia 14.12.2013 r. DH Figle przeprowadziła zbiórkę pieniężną. Zbiórka miała formę zbierania ofiar do puszek w sklepie TWÓJ MARKET w Trzemesznie. Zbiórkę przeprowadzili harcerze : Zuzanna Walkowska, Oliwia Liberkowska i Martyna Sikorska. Opiekun akcji : Agnieszka  Majerowicz. Pieniądze pozyskane ze zbiórki, w kwocie 381,12 zł, zostaną przeznaczone na zorganizowanie biwaku letniego. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

Zbiórka karmy

W grudniu 2013 r. dzieci z kółka przyrodniczego i harcerze z DH Figle zorganizowali zbiórkę karmy dla psów i kotów. Zebraną karmę przekazano do Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie. Organizatorzy akcji dziękują wszystkim ofiarodawcom i informują, że podobna zbiórka odbędzie się wiosną.

"WESOŁA KOMPANIA ROBIN HOODA"

W dniach 10, 11 maja 2013 r. odbył się na terenie naszej szkoły biwak zuchowy

"Wesoła Kompania Robin Hooda" ,
w którym uczestniczyło 14 zuchów i 4 harcerzy. Podczas dwudniowego zdobywania sprawności Robin Hooda, wszystkie zuchy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, kompozytorskie, współdziałania w grupie, podporządkowania się regulaminom, samodzielnością, odwagą, sprawnością fizyczną i umiejętnością niesienia pomocy innym.

Po nocnym przemarszu przez Las Sherwood następujące zuchy złożyły Obietnicę zuchową:
Natalia Filipiak - I b
Klaudia Różycka - I b
Wiktoria Nowicka - I b
Kamil Giza - I b
Brajan Płachciński - I b
Kamil Polanowski - II a
Adrian Henkel - II b

Biwak przygotowała kadra w składzie:

pwd. Teresa Górna
pwd. Mikołaj Henkel
dh Julia Nowak
dh Krystian Bielaś

BIWAK HARCERSKI

W dniach 17 - 19 maja drużyna harcerska "Figle"z dh Moniką Kozioł oraz p. Marzeną Czerwińską - przewodniczącą Rady Rodziców biwakowała w ośrodku "Przylesie" w Gołąbkach.
Po zakwaterowaniu odbył się apel mundurowy, a potem wspólna kolacja przygotowana przez harcerki.
Nocą harcerze na zmianę pełnili wartę.
W piątek poszliśmy na długi spacer dookoła jeziora.
Po obiedzie u państwa Pokorskich wybraliśmy się na pełen wrażeń bieg zwiadowczy. Polegał on na zdobyciu odpowiedzi na 14 pytań. o powrocie przygotowaliśmy ognisko.
Gdy wszyscy dobrze się najedli, wyruszyliśmy na wieczorne podchody. Było miło i zabawnie, lecz nie zabrakło chwil pełnych emocji.
Następnego dnia biwak dobiegł końca.
Mamy bardzo miłe wspomnienia i zapamiętamy ten wyjazd na długo.

Organizatorką wspaniałego biwaku była
p. Monika  Kozioł