Szkoła Podstawowa nr 2 
                im. Polskich Olimpijczyków
                           w Trzemesznie

Zapraszamy wszystkich rodziców do wyboru naszej szkoły.
Gwarantujemy podmiotowość każdego ucznia oraz ciepłą i rodzinną atmosferę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 nasze logo

 Logo naszej Gromady Zuchowej. Istniejemy od listopada 2008 r. W skład gromady wchodzą trzy „ szóstki”  zuchowe („ Bizony” – chłopcy,   „ Sokoły” i „ Orły” – dziewczyny). Opiekunem naszej gromady jest  dh Teresa Górna. Podczas zbiórek, które odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 15.00 do 16.00 poznajemy Prawo Zucha, doskonale się bawimy i zdobywamy kolejne sprawności.
 AKTUALNOŚCI
 

Rok szkolny 2018 / 2019

AKTYWNY WRZESIEŃ 6 GROMADY ZUCHOWEJ „PRZYJACIELE INDIAN”

Zuchy z 6 GZ „Przyjaciele Indian” rozpoczęły wrzesień od udziału w 10. urodzinach 8 DH „Odkrywcy”  im. Vasco Da Gamy, zorganizowanych w Popielewie w dniu 1 września. Z kolei 16 września uczestniczyły w mszy św. w intencji Powstańców Wielkopolskich i uroczystości odsłonięcia na cmentarzu parafialnym pamiątkowej tablicy poświęconej majorowi Mieczysławowi Paluchowi oraz w apelu pamięci przy zbiorowej mogile Powstańców Wielkopolskich. Wartę przy mauzoleum Powstańców Wielkopolskich zaciągnęli: Nikodem Kapczyński, Dominik Maćkowiak, Michał Nawrocki, Hubert Zamiar i Szymon Zamiar.
21 września zuchy wzięły udział w obchodach z okazji stulecia trzemeszeńskiego harcerstwa, podczas których odbył się apel zuchów i harcerzy pod pomnikiem Jana Kilińskiego, uroczysty przemarsz na cmentarz, gdzie przy obelisku harcerskim  odsłonięta została pamiątkowa tablica. Wysłuchano historii trzemeszeńskiego harcerstwa, a następnie na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych na pamiątkę jubileuszu posadzony został dąb. Po wspólnej harcerskiej grochówce nastąpiła część artystyczna, podczas której wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne i przeprowadzone zostały gry i zabawy dla zuchów i harcerzy. W uroczystościach z okazji stulecia naszego harcerstwa gromadę reprezentowali: Kapczyński Nikodem, Kruczyński Michał, Mszanecka Blanka, Nawrocki Michał, Urlich Dominki, Zamiar Hubert, Zamiar Szymon i Ziemba Wiktoria. Opiekę nad zuchami sprawowali: dh. Teresa Górna, dh. Aleksandra Dobruchowska i dh Nikodem Bielaś.
 
 

Rok szkolny 2017 / 2018

BIWAK „WYPRAWA ARCHEOLOGICZNA”

W dniach 15-16 czerwca odbył się biwak 6 GZ "Przyjaciele Indian" pod hasłem "Wyprawa archeologiczna". Podczas biwaku m.in. tańczyliśmy poloneza na 100-lecie niepodległości, dwóch zuchów złożyło Obietnicę zuchową a wszystkie obecne na biwaku zuchy, po wykonaniu wielu zadań zdobyły sprawność archeologa :) Pogoda nam dopisała, wykopaliska na terenie placu zabaw SP nr 2 przeprowadzono dokładnie i sprawnie (co znaleźliśmy, to nasze ;) ) dobry humor nie opuszczał nas do końca :D Dziękujemy Dyrekcji SP nr 2, za umożliwienie nam przeprowadzenia biwaku na terenie szkoły :)  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
RAJD HARCERSKI "BOLEK"

12 maja 2018 r. zuchy z 6 GZ  „Przyjaciele Indian” uczestniczyły  w XII Rajdzie Harcerskim „Bolek” im. Bolesława Chrobrego. Tegoroczny rajd na trasie Duszno – Ignalin odbył się pod hasłem „Żyj zdrowo i na sportowo”. Organizatorami rajdu była Komenda Hufca ZHP Trzemeszno i 10 DW „Polanie”. Rajd rozpoczął się od wejścia na taras widokowy w Dusznie, a następnie wszystkie patrole pokonywały trasę, podczas której miały do wykonania 7 zadań związanych ze światem magii i czarów. Rajd zakończył się w Hubertówce w Ignalinie spotkaniem z leśniczym, wspólną grochówką, wręczeniem dyplomów i okolicznościowych znaczków.

Zuchy jak zwykle spisały się rewelacyjnie, wszystkie zadania wykonały bardzo dobrze, a co najważniejsze trasę rajdu pokonały w doskonałych humorach i w bardzo dobrym czasie.  Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.

Skład tegorocznego patrolu: Blanka Mszanecka, Ania Wesołowska, Kasia Wesołowska, Zosia Przybylska, Nikodem Kapczyński, Dominik Urlich, Michał Nawrocki i Michał Kruczyński. Opiekę nad patrolem sprawowały dh. Teresa Górna i dh. Aleksandra Dobruchowska.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


ZWIAD TERENOWY
22 września 2017 r. zuchy z 6 GZ „Przyjaciele Indian”  uczestniczyły w zwiadzie terenowym na trasie Kamieniec- Rękawczyn- Słowikowo,  przygotowanym przez Komendę Hufca ZHP w Trzemesznie. Tradycyjnie zwiad zakończył się podsumowaniem wykonanych zadań, zabawami integracyjnymi i pyszną grochówką. Podczas zwiadu zuchom towarzyszyły
dh. Teresa Górna i dh. Zosia Pruss. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rok szkolny 2016 / 2017
 
BIWAK "LECIMY W KOSMOS"
W dniach 2-3 czerwca 2017 r. odbył się biwak 6 GZ „Przyjaciele Indian” pod hasłem „Lecimy w kosmos”. Dla większości zuchów było to ogromne przeżycie, ponieważ było to dla nich pierwszy  w życiu biwak. Zuchy spisały się na medal, a wykonując przygotowane przez druhny zadania  zasłużyły na sprawność Kosmonauty. Czworo spośród nich, złożyło Obietnicę zuchową na cztery żywioły i w ten sposób zuchy stały się pełnoprawnymi członkami ZHP. Obietnicę zuchową złożyli: Dominik Maćkowiak, Michał Nawrocki, Szymon Zamiar i Hubert Zamiar. Poza nimi w biwaku uczestniczyły następujące zuchy: Oliwia Krawczyk, Zosia Przybylska, Edyta Szulc oraz Michalina Zebel harcerka 8 DH „Odkrywcy”. Biwak przygotowała kadra GZ w składzie: pwd. Teresa Górna, dh. Julia Figaj, dh. Aleksandra Dobruchowska i dh. Zofia Pruss.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FESTIWAL PIOSENKI
W dniu 2 czerwca 2017 r. zuchy z 6 GZ „ Przyjaciele Indian” uczestniczyły w I edycji Festiwalu „ Odkrywamy nieznane… piosenki szantowe” zorganizowanym prze 8 DH „Odkrywcy” im. Vasco  da Gamy w Trzemesznie. Wraz z druhnami zuchy zaprezentowały piosenkę szantową „ Bum cyk cyk” i harcerską „ Bieszczady rock and roll”. Po brawurowym wykonaniu zostaliśmy nagrodzeni specjalnym okrzykiem harcerskim, pamiątkowym zdjęciem naszej gromady oraz dyplomem. 
 
 
 
 
 
RAJD „BOLEK” 2017
20 maja 2017 r. zuchy z 6 GZ  „Przyjaciele Indian” uczestniczyły  w XI Rajdzie harcerskim im. Bolesława Chrobrego „Bolek”, zorganizowanym przez Hufiec ZHP Trzemeszno i 10 DW „Polanie”. Na bardzo ciekawej trasie z Kruchowa do Hubertówki w Ignalinie organizatorzy przygotowali 10 punków kontrolnych z zadaniami nawiązującymi do czasów Bolesława Chrobrego. Zuchy jak zwykle spisały się rewelacyjnie, a co najważniejsze bawiły się przy tym doskonale. Rajd zakończył się spotkaniem z leśniczym i wspólną grochówką.
Oto skład dzielnego patrolu reprezentującego nasza gromadę: Alicja Czajkowska, Michał Kruczyński, Michał Nawrocki, Zosia Przybylska, Zuzia Walczak, Ania Wesołowska i Kasia Wesołowska. Podczas rajdu zuchami z 6 GZ opiekowała się dh. Teresa Górna i dh. Aleksandra Dobruchowska.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZIMAK SZCZEPU
Podczas ferii zimowych, w dniach od 30 stycznia do 3 lutego 2017 r. został zorganizowany Zimak szczepu, w którym uczestniczyli członkowie 3 Szczepu „Feniks” im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie w skład którego wchodzą zuchy z 6 GZ „Przyjaciele Indian” oraz dołączyły „Zuch- Kruchy” z 7 GZ z Kruchowa.  Dla chętnych zuchów i harcerzy przygotowano wiele atrakcji na terenie Trzemeszna, m.in. gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, grę terenową „Powstańcy Wielkopolscy w obiektywie”, świecznisko. Zorganizowano również atrakcyjne wyjazdy, do Mogilna na kręgle, bilard i ściankę wspinaczkową, do Torunia na zajęcia sportowe w Jump Arenie, zwiedzanie Muzeum Piernika, udział w warsztatach pieczenia pierników oraz zwiedzanie Torunia oraz do Gniezna na lodowisko, do Muzeum Pierwszych Piastów i na film pt. „Sing”.
Podczas zimaku opiekę nad zuchami i harcerzami sprawowały druhny: Beata Marciniak, Teresa Górna, Julia Nowak i Katarzyna Wiśniewska. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZWIAD „TRZEMESZNO
-  MIASTO SZEŚCIU PLACÓW”

30 września 2016 r. zuchy z 6 GZ „Przyjaciele Indian” wzięły udział w zwiadzie pod hasłem „Trzemeszno- miasto sześciu placów”, zorganizowanym dla wszystkich gromad zuchowych i drużyn harcerskich Hufca Trzemeszno.  Podczas zwiadu zuchy szukały odpowiedzi na pytania dotyczące biografii bohaterów czterech trzemeszeńskich placów i dwóch skwerów. Zuchy nie tylko zdobyły dużo ciekawych informacji ale również miło spędziły czas na świeżym powietrzu .
Zakończenie i podsumowanie zwiadu odbyło się na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Dla wszystkich uczestników zwiadu przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Rok szkolny 2015 / 2016

 
RAJD „BOLEK” 2016

14 maja 2016 r. zuchy z 6 GZ  „Przyjaciele Indian” uczestniczyły  w rajdzie pieszym „Bolek” zorganizowanym przez Hufiec ZHP Trzemeszno  p.h.„Bawcie się z nami zamiast siedzieć przed telewizorami”. Rajd rozpoczął się w parku „Baba”, a jego trasa przebiegała ulicami Orchowską i Wyszyńskiego, a następnie przez Brzozówiec, Święte, stadion miejski i ulicę Sportową.
Na trasie rajdu zuchy jak zwykle doskonale bawiły się wykonując zadania na ośmiu punktach kontrolnych przygotowanych przez 10 DS „Polanie”. W skład patrolu „Bystre Leniwce” weszli: Marcelina Firek, Julia Szajda, Michalina Zebel, Julia Liberkowska, Wiktoria Liberkowska, Nikola Filipczak, Wiktoria Rożek, Oliwia Krawczyk, Edyta Szulc, Alan Albinowski, Jakub Czarnecki, Gracjan Sarnowski, Kacper Wiśniewski, Kacper Żywica, Michał Kruczyński i Karol Zebel. Rajd zakończył się na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie wspólnymi zabawami i tańcami oraz pyszną harcerską grochówką.  Na podsumowanie rajdu  odbył się uroczysty apel, podczas którego poszczególnym gromadom i drużynom  wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.
W czasie rajdu zuchami z 6 GZ opiekowały się druhny: Teresa Górna, Agnieszka Majerowicz i Julia Figaj. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
 
 
BIWAK „ZDOBYWCY DZIKIEGO ZACHODU”

W dniach 29 i 30 kwietnia 2016 r. odbył się na terenie naszej szkoły biwak „Zdobywcy Dzikiego Zachodu”, w którym uczestniczyło 20 zuchów z 6 GZ „Przyjaciele Indian”. W pierwszym dniu biwaku zuchy budowały osadę i stworzyły Western City, wybrały szeryfa oraz sędziego, uczyły się tańca country oraz pomogły w zorganizowaniu świeczniska, podczas  którego 7 zuchów złożyło Obietnicę zuchową. Drugi dzień biwaku został przeznaczony na gry i zabawy kowbojskie, wizytę Indian, poszukiwanie złota, pościg za rabusiami oraz piknik country. Biwak zakończył się uroczystym apelem, podczas którego wszystkie zuchy otrzymały sprawność Zdobywcy Dzikiego Zachodu.
Obietnicę zuchową złożyli: Jakub Czarnecki, Michał Kruczyński, Kacper Kubiak, Zofia Przybylska, Gracjan Sarnowski, Edyta Szulc, Karol Zebel.
Pozostałe zuchy uczestniczące w biwaku: Alan Albinowski, Marcelina Firek, Amanda Fojucik, Marcin Fojucik, Malwina Frelich, Maja Kapela, Marysia Kowalska, Kinga Kubiak, Wiktoria Rożek, Julia Szajda, Michalina Zebel, Kacper Wiśniewski, Kacper Żywica.
Biwak przygotowała i przeprowadziła kadra w składzie: dh. Teresa Górna, dh. Julia Figaj, dh. Aleksandra Dobruchowska, dh. Julia Nowak i dh Mikołaj Henkel.
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZIMAK SZCZEPU
W dniach od 18 do 22 stycznia 2016 r. zuchy z 6 GZ „Przyjaciele Indian” uczestniczyły w zimaku 3 Szczepu Harcerskiego „Feniks” im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie. Każdy dzień zimaku obfitował w liczne atrakcje. Zuchy w kolejnych dniach wzięły udział w grach i zabawach integracyjnych, odwiedziły Poznań, w których  zwiedziły Muzeum Powstania Wielkopolskiego i Muzeum Archeologiczne, wzięły udział w grze Quest „Królewski Poznań”, odwiedziły „Blubry” poznańskie legendy w 6D, były w kinie „Wawrzyn” w Mogilnie na filmie pt. „Fistaszki”, uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez mogileński Dom Kultury, zwiedziły Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie, zwiedziły Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie i  Muzeum Dzieci Wrzesińskich we Wrześni. Ostatni  dzień zimaku przeznaczony został na gry i zabawy sprawnościowe.
Zimak zakończył się zapaleniem zniczy i zaciągnięciem wart  w miejscach związanych z rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego w 1863 r. i wyzwolenia Trzemeszna w 1945 r.
Zimak przygotowały druhny: Teresa Górna, Monika Woźniak i Beata Marciniak. W skład kadry pomocniczej weszli: dh. Stanisława Szymańska, dh. Agnieszka Majerowicz i dh Włodzimierz Losik. 
 


ZWIAD I FESTIWAL PIOSENKI HARCERSKIEJ
W sobotę 26 września 13 zuchów z 6 GZ „Przyjaciele Indian”,  w tym 7 zuchów „na próbie” wzięło udział w zwiadzie „Pamięć historii żyje w nas” zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP Trzemeszno.  Podczas zwiadu zuchy odszukały na trzemeszeńskim cmentarzu miejsca pamięci narodowej i zapoznały się z innymi miejscami ważnymi dla historii naszego miasta. Zwiad rozpoczął się na pl. Kosmowskiego, a zakończył w świetlicy na ul. Działkowej. Po złożeniu raportów z odbytego zwiadu przeprowadzony został festiwal piosenki harcerskiej, na którym nasze zuchy zaprezentowały piosenkę „Zuchy, czuj!” i „Zuchowy szpital”.     
Tradycyjnie festiwal zakończył się grochówką i wyróżnieniami za udział dla wszystkich gromad zuchowych i drużyn harcerskich.     Zuchami opiekowała się kadra w składzie: pwd. Teresa Górna, drużynowa Julia Figaj i przyboczna Ola Dobruchowska.


  Rok szkolny 2014 / 2015
 
BIWAK "MALI RATOWNICY"
W dniach 29 - 30 maja odbył się w naszej szkole biwak „Mali ratownicy” zorganizowany przez 6. Gromadę Zuchową „Przyjaciele Indian”. Podczas świeczniska Marcelina Firek, Amanda Fojucik i Sandra Walczak złożyły Obietnicę zuchową. Odbyła się również ważna ceremonia przekazania sznurów funkcyjnych. Sznur drużynowego z rąk pwd. Mikołaja Henkla otrzymała dh. Julia Nowak, a sznur przybocznego z rąk dh. Julii Nowak – dh. Julia Figaj. Podczas biwaku zuchy zdobyły sprawność Ratownika i uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych zarówno przez kadrę biwaku jak i członków Harcerskiego Klubu Ratowniczego „Emergency” z Hufca ZHP z Środy Wlkp. specjalnie na ten cel zaproszonych przez „Przyjaciół Indian”.
W biwaku uczestniczyło 20 zuchów w składzie: Alan Albinowski, Marcelina Firek, Amanda Fojucik, Marcin Fojucik, Malwina Frelich, Maja Kapela, Marysia Kowalska, Kinga Kubiak, Julia Szajda, Kacper Wiśniewski, Michalina Zebel, Kacper Żywica ( z kl. II a), Zosia Janka, Wiktoria Rożek ( z kl. II b), Amelia Łaczkowska , Weronika Wojtaszak ( z kl. III a), Mateusz Kozłowski, Nowicka Wiktoria, Klaudia Różycka, Sandra Walczak ( z kl. III b) oraz  kadra w składzie: pwd. Teresa Górna, dh. Julia Nowak i dh. Julia Figaj.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rajd „Bolek”
W dniu 23 maja 2015 r. zuchy z 6. GZ „Przyjaciele Indian” uczestniczyły w kolejnym Rajdzie „Bolek” zorganizowanym na trasie z Trzemżala do Popielewa. Rajd został przygotowany przez 10. Drużynę Starszoharcerską „Polanie”  p.h. „ Zamiast siedzieć przy komputerze łap z nami powietrze świeże”. Zuchy w składzie: Marcelina Firek, Marysia Kowalska, Kinga Kubiak, Julia Szajda, Klaudia Różycka, Natalia Socha, Wiktoria Rożek, Sandra Walczak, Alan Albinowski, Marcin Fojucik i Kacper Żywica stworzyły patrol  „Dreszczyki”. Podczas rajdu, na ośmiu punktach wykonywały zadania związane z grami komputerowymi, bawiąc się przy tym najlepiej jak to tylko możliwe. Rajd zakończył się w gospodarstwie agroturystycznym pani Danuty Semrau w Popielewie wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku i zabawami na świeżym powietrzu. Wszystkie drużyny  harcerskie i gromady zuchowe zostały nagrodzone dyplomami za udział w Rajdzie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Harcerska Akcja Zimowa 2015
W dniach od 16 do 20 lutego 2015 r.  zuchy uczestniczyły w Harcerskiej Akcji Zimowej zorganizowanej dla harcerzy i zuchów należących do  3.Szczepu Harcerskiego „Feniks” działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Zuchy z 6. GZ „Przyjaciele Indian” m.in. odwiedziły Muzeum Ziemi Mogileńskiej z siedzibą w Chabsku, gdzie brały udział w warsztatach gwary wielkopolskiej, warsztatach muzycznych i ognisku, były w kinie „Wawrzyn” w Mogilnie na filmie pt.„Misja Gwiazda”, zwiedzały zabytki Torunia, uczestniczyły w grze miejskiej,  odwiedziły Planetarium i Dom Legend. Ostatniego dnia, podczas Dnia Myśli Braterskiej zuchy wykazały się doskonałą znajomością gwary wielkopolskiej podczas programu artystycznego zaprezentowanego wszystkim uczestnikom  uroczystości. 
 
 
 
 
 
 
 
 
10.09.2014 r. zuchy z 6.Gromady Zuchowej „Przyjaciele Indian” uczestniczyły  w patriotycznym spotkaniu przy pomniku w Niewolnie związanym z  rocznicą tragicznych wydarzeń z 10 września 1939 roku, kiedy to wojska niemieckie po wkroczeniu do Trzemeszna rozstrzelały członków miejskiej straży obywatelskiej.

 

 
10.09.2014 r. w Chabsku odbył się Hufcowy Festiwal Piosenki Historycznej, podczas którego gromady zuchowe i drużyny harcerskie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne.  Zuchy z naszej gromady brawurowo wykonały utwór „Przybyli ułani”, za który otrzymały pamiątkowy dyplom oraz muzyczne nagrody rzeczowe. Spotkanie w Chabsku zakończyło się tradycyjnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rok szkolny 2013 / 2014
 
„RAJD BOLEK 2014”
Dnia 16.05.2014 r. zuchy  z VIGZ „Przyjaciele Indian” i harcerze z 13 DH im.A. Mickiewicz „Figle” wzięli udział  w  „Rajdzie Bolek 2014”, który odbył się pod hasłem  „Dyskoteka Turbo Feniks”. Druhny i druhowie wraz z drużynowymi z siedmiu patroli harcerskich  musieli stawić czoła wielu zadaniom na 9 punktach kontrolnych np.   przełożenie butów na przemian (z lewej nogi na prawą) i konieczność przebiegnięcia w taki sposób 100 metrów do następnego punktu kontrolnego,  wykonanie  układu tanecznego lub punkty można było zdobyć też opowiadając m.in. o zaletach wynikających z jedzenia warzyw i owoców. Łącznie na harcerzy czekało 9 humorystycznych zadań. Za ukończenie każdego  z nich poszczególne grupy otrzymywały punkty. Po dotarciu do mety w Zieleniu na wszystkich czekała nagroda – posiłek przy ognisku i wspólna zabawa. 
 
 
 
 
 
 
 
 
BIWAK „WESOŁY SZPITAL”
W dniach 9 i 10 maja 2014 r. odbył się na terenie naszej szkoły biwak „Przyjaciół  Indian”,  podczas którego zuchy złożyły  Obietnicę Zuchową i zdobywały sprawność  Doktora. Obietnicę „ Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”  złożyło 16 zuchów: Malwina Frelich, Maja Kapela, Maria Kowalska, Kinga Kubiak, Julia Szajda, Michalina Zebel, Zofia Janka, Wiktoria Rożek, Natalia Socha, Weronika Wojtaszak, Amelia Łaczkowska, Alan Albinowski, Marcin  Fojucik, Kacper Wiśniewski, Kacper Żywica, Mateusz Kozłowski. Świadkami Obietnicy byli pozostali uczestnicy biwaku, zuchy: Wiktoria Nowicka, Klaudia Różycka, Adrian Henkel, Kamil Rosiński oraz kadra w składzie: pwd. Teresa Górna, pwd. Mikołaj Henkel, dh Julia Nowak, dh Krystian Bielaś. Podczas biwaku zuchy m.in. zapoznały się z pracą lekarza, przećwiczyły udzielanie pomocy przy omdleniach i urazach kończyn, ozdobiły salę rysunkami poprawiającymi humor, przygotowały pyszne owocowe szaszłyki, zapoznały się z pracą farmaceuty.
W czasie biwaku wszystkie zuchy wykazały się dużą samodzielnością, odwagą i zdyscyplinowaniem, co pozwala mieć nadzieję, że przyszły biwak będzie jeszcze bardziej udany.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27 grudnia 2013 r. zuchy w składzie: Marcin Fojucik, Maja Kapela, Wiktoria Nowicka, Klaudia Różycka, Julia Szajda, Marysia Kowalska, Kamil Rosiński, Zosia Janka, Michalina Zebel i Weronika Wojtaszak  aktywnie uczestniczyły w obchodach 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
 
 
 
 
11 listopada 2013 r. podczas Narodowego Święta Niepodległości zuchy uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej oraz zaciągnęły warty w Miejscach Pamięci na trzemeszeńskim cmentarzu.
 
 
 
 
 

Warty pełnili: Alan Albinowski, Kacper Żywica, Oliwia Płachcińska 
( DH „Odkrywcy”), Natalia Socha, Maja Kapela, Dominika Szczudlik
( DH ‘Odkrywcy”), Julia Szajda, Zosia Janka, Wiktoria Nowicka, Kacper Wiśniewski, Marysia Kowalska, Wiktoria Rożek, Malwina Frelich, Adrian Henkel, Kamil Rosiński, Zuzia Walkowska ( DH „Figle”), Amelia Łaczkowska, Michalina Zebel, Kinga Kubiak.

 
 
 
W dniu 26 października 2013 r. zuchy z 6. Gromady Zuchowej „Przyjaciele Indian” uczestniczyły w uroczystości 200. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego. Podczas tej uroczystości odprawiona została Masz Święta w trzemeszeńskiej bazylice oraz dokonano odsłonięcia i poświęcenia popiersia słynnego przemysłowca na Skwerze Hipolita Cegielskiego.
 
 
 

W uroczystości tej uczestniczyły następujące zuchy : Maja Kapela, Amelia Łaczkowska, Wiktoria Nowicka, Weronika Wojtaszak, Kamil Rosiński, Kacper Wiśniewski, Marysia Kowalska, Julia Szajda, Weronika Bojanowska, Kacper Żywica, Marcin Fojucik, Natalia Filipiak, Adrian Henkel, Wiktoria Rożek, Kinga Kubiak, Malwina Frelich oraz dh Teresa Górna.

 
 
Rok szkolny 2012/2013

Półkolonie zimowe

W dniach od 14 do 18 stycznia 2013 roku 
zuchy uczestniczyły w półkoloniach zimowych zorganizowanych przez kadrę 3 Szczepu "Feniks"im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie.

Wspólnie z harcerzami
z 8 DH "Odkrywcy", 10 DSH "Polanie" i 12 DW "Skrzydła" wzięły udział w warsztatach: tanecznych, kulinarnych, plastycznych, decoupage, lepienia z modeliny i wypalania w drewnie.

Brały udział w grach i zabawach integracyjnych i ruchowych.

Mimo dużego mrozu doskonale wykonały zadania podczas gry miejskiej "Królowa Śniegu", czym zyskały uznanie w oczach starszych harcerzy.

Podczas płkolonii były w kinie w Mogilnie na filmie pt. "Hobbot" i w teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie na sztuce pt. "Gelsomino w kraju Kłamczuchów".

Półkolonie zakończyły się wspólnym świeczniskiem  podsumowującym wspólną przygodę zuchów i harcerzy.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominek w postaci jabłuszka do zjeżdżania i udali się na górkę w celu wypróbowania.

Zajęcia odbywały się na terenie SP nr 2 im. Polskich Olimpijczyków oraz Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum im. M. Kosmowskiego w Trzemesznie.
 
 
Skład kadry:
pwd. Beata Marciniak
pwd. Teresa Górna
pwd. Adriana Wieczorkowska
pwd. Ewelina Świątek

W półkoloniach brali udział:

Karolina Jankowska
Karolina Kasprzyk
Nicol Koszela
Wiktoria Nowicka
Bartosz Piechnik
Oliwia Płachcińska
Klaudia Różycka
Dominika Szczudlik
Weronika Wojtaszak

  
Betlejemskie Światełko Pokoju przekazał zuchom Natalii Czarneckiej i Dominice Szczudlik
dh Tomasz Staniszewski

21.12.2012


Wigilia 3 Szczepu "Feniks" z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie 
19.12.2012


 Wigilia Hufca Trzemeszno w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku 
14.12.2012


 


Spotkanie z p. Renatą Pałucką, reporterką tygodnika lokalnego "Przemiany na szlaku Piastowskim 
12.11.2012
 


Warty 11.11.2012


 


Porządkowanie grobów 
29.10.2012 


Gra miejska zorganizowana przez Komendę Hufca Trzemeszno "Graj w dziedzictwo"

5.10.2012

 
Rok szkolny 2011/2012


Biwak


18 i 19 maja na terenie naszej szkoły odbył się biwak 
"W Stumilowym Lesie", w którym uczestniczyło 13 zuchów. 

Zuchy zdobyły sprawność Kubusia Puchatka, a jeden z nich podczas nocnego świeczniska złożył Obietnicę Zuchową. 
Biwak przygotowała kadra w składzie:

Teresa Górna
Honorata Świątek
Mikołaj Henkel


Rajd "Nasze Regiony"


12 maja zuchy uczestniczyły w rajdzie "Nasze Regiony" zorganizowanym przez 10 DSH "POLANIE" 
im. B. Chrobrego na trasie Zieleń - Trzemeszno.

Patrol "Dzielne Pyrki"

w składzie :

Zuzanna Świątek
Agnieszka Popielarz
Weronika Dziewiątka
Marcelina Gaca
Natalia Nowak
Patrycja Nowak
Oliwia Płachcińska
Nicol Koszela
zaprezentował się w przebraniach "wiejskich bab" i pomyślnie przeszedł całą trasę doskonale wykonując wszystkie zadania.

Na kolejnych punktach zuchy musiały m. in. rozszyfrować i przetłumaczyć powiedzenie w gwarze wielkopolskiej, trafić lotką do świni, podać nazwę i wskazać na mapie największą rzekę regionu i największe miasto, deptać kapustę i zaśpiewać piosenkę turystyczną "Krajka", wyrzeźbić podobiznę Jana Kilińskiego łyżką w jabłku,  przeczytać przez telefon tekst napisany w gwarze wielkopolskiej i powtórzyć go bezbłędnie, wykonać herb patrolu i przytwierdzić go sznurkiem do patyka, przygotować stoisko związane z naszym regionem.

Rajd zakończył się kosztowaniem potraw naszego regionu, wspólnymi zabawami i wręczeniem dyplomów za udział.

Kolejny raz zuchy stanęły na wysokości zadania.


ZIMAK W GÓRACH


Podczas ferii zimowych zuchy z 6 Gromady Zuchowej "Przyjaciele Indian"uczestniczyły w trzydniowym zimaku "Średniowieczna osada" zorganizowanym przez 3 Szczep "Feniks" im. J. Kilińskiego w Trzemesznie.
Pierwszego dnia zuchy odwiedziły Wałbrzych. Zobaczyły tam Zamek Książ i Palmiarnię. Wieczór obfitował w wiele niespodzianek m. in. przeniesienie w czasy średniowieczne i pobyt na dworze księcia Bolka, księżnej Brunhildy i ich córki Kunegundy.
Drugiego dnia zuchy pojechały do Karpacza, gdzie miały okazję pozjeżdżać na torze saneczkowym. Następnie zwiedziły Muzeum Sportu i Turystyki oraz Świątynię Wang. Dzień zakończył się uroczystym Świecznikiem. 
W ostatnim dniu był Wrocław, gdzie w Multikinie obejrzały film pt. "MUPETY" oraz wspaniale się bawiły na zjeżdżalniach w Aquaparku. 
Wyjazd na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, a byli to:

Natalia Czarnecka
Weronika Dziewiątka
Marcelina Gaca
Karolina Jankowska
Karolina Kasprzyk
Jakub Kaźmierski
Nicol Koszela
Oliwia Płachcińska
Zuzanna Świątek

Baza noclegowa znajdowała się w schronisku "Potok" w Jeleniej Górze.

Skład kadry:

pwd. Beata Koperska
pwd.Adriana Wieczorek
pwd. Teresa Górna

A jak było, zobaczcie sami...

  Rajd

30 września zuchy z 6 GZ "Przyjaciele Indian" wzięły udział w rajdzie harcerskim"ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO", który odbył się na trasie Popielewo - Trzemżal.
Uczestnicy mieli do pokonania prawie 5 kilometrową trasę, podczas której musieli ułożyć  3 hasła (rymowanki) związane ze zdrowym trybem życia oraz rozpoznać i zapamiętać zaznaczone obiekty na mapie.
Po przybyciu do Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Trzemżalu i zaliczeniu zadań z trasy, do wykonania zostały kolejne: rozwiązanie krzyżówki, ułożenie zdania z rozsypanki sylabowej oraz trzy zadania sportowe: rzuty kółkiem, strzały na mini bramkę, pokonanie toru przeszkód na czas. 
Po tak przyjemnych, choć wyczerpujących zadaniach na uczestników czekała pyszna kiełbasa z grilla, bułka i soczek.
Mimo, że najważniejszy był udział a nie zajęte miejsca, zuchom udało się wywalczyć ex aequo II miejsce.
W rajdzie wzięło udział 12 zuchów z naszej gromady: 
Natalia Czarnecka
Weronika Dziewiątka
Marcelina Gaca
Karolina Kasprzyk
Jakub Kaźmierski
Nikol Koszela
Oliwia Płachcińska
Agnieszka Popielarz
Zosia Pruss
Dominika Szczudlik
Zuzia Świątek
Wiktoria Wiśniewska
Zuchami podczas rajdu opiekowała się p. Teresa Górna

 
Czekamy na kolejny rajd !
 
***
  
Rok szkolny 2010/2011

20 maja "Przyjaciele Indian" uczestniczyli w VI Rajdzie Harcerskim "Bolek" zorganizowanym przez 10 DH POLANIE i Komendę Hufca w Trzemesznie, w którym zdobyły I miejsce. 


Zbiórka w parku " Baba"


Pole minowe
 

Wspólne rozwiązywanie krzyżówki


Kolejny punkt i nowe zadanie...


Pierwsza pomoc


Zasłużony odpoczynek i słodki poczęstunek
 

Dyplom i nagroda dla 6 Gromady Zuchowej €" Przyjaciele Indian" € za zajęcie I miejsca. Skład zwycięskiego patrolu: Oliwia Płachcińska, Karolina Jankowska, Klaudia Wieczorek, Martyna Sikorska, Dominika Szczudlik, Paulina Lubińska, Karolina Kasprzyk i Aleksander Hanczewski.

 


 
 

Biwak „ W Akademii Pana Kleksa”


         W dniach 6 -7 maja 2011r. odbył się biwak 6 Gromady Zuchowej „ Przyjaciele Indian”  pod nazwą

" W Akademii Pana Kleksa”  zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzemesznie.  Podczas biwaku zuchy uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Pana Kleksa w jego słynnej Akademii. Wszystkie ukończyły ją z wyróżnieniem i zdobyły sprawność Pana Kleksa. Pierwsza noc na biwaku miała szczególny charakter, ponieważ 10 nowych zuchów złożyło na świecznisku obietnicę zuchową, a byli to: Natalia Czarnecka, Alicja Gruszczyńska, Karolina Jankowska, Karolina Kasprzyk,Natalia Osowiec, Bartosz Piechnik, Oliwia Płachciska, Zofia Pruss, Patryk Sarnowski i Wiktoria Wiśniewska. Biwak zorganizowała kadra w składzie: Teresa Górna, Katarzyna Mysłowiecka, Honorata Świątek i Mikołaj Henkel. W skład kadry pomocniczej weszli: Monika Perkowska, Julia Welk i Jan Dzimian.

Zajęcia w Akademii...
Zdobywanie sprawności


Obietnica zuchowa
Biwak zimowy w Kobylnicy „ My za sto lat”,  organizowany przez 3 Szczep Harcerski

 „ Feniks” im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie, w dniach  28 – 30. 01.2011 r.

W biwaku uczestniczyło 5 zuchów z 6 Gromady Zuchowej „ Przyjaciele Indian”: Zuzanna Świątek, Klaudia Wieczorek, Martyna Sikorska, Paulina Lubińska i Patryk Sarnowski.W sypialni zuchów...
 

Przed Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu
 

Przed wspinaczką w Cascader Parku
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 


 

dzwonki 

8.00 - 8.45
8.55 - 9.40
9.50 - 10.35
10.45 - 11.30
11.45 - 12.30
12.45 - 13.30
13.40 - 14.25
14.30 - 15.15
15.20 - 16.05